Suplementacja wzmacniająca stawy
Zdrowie

Suplementacja wzmacniająca stawy

Suplementy na zdrowe stawy


Od mocnych i wytrzymałych stawów w dużej mierze zależy nasz komfort codziennego życia. Każdy z nas choć raz w życiu zmagał się bowiem z bólem łokcia lub kolana i wie, jak to uczucie potrafi utrudnić funkcjonowanie. By zapobiegać tego typu dolegliwościom, warto zawczasu pomyśleć o profilaktyce zdrowia naszych stawów. A jednym z jej elementów jest skuteczna suplementacja.
Stawy mają to do siebie, że zużywają się w trakcie życia. To głównie chrząstka stawowa, która zabezpiecza przed ocieraniem się kości ulega degeneracji. Niestety, jej regeneracja jest niemożliwa, jednak istnieją sposoby, by znacznie spowolnić proces jej zużywania. Przede wszystkim trzeba dbać, by zachować odpowiednią wagę, nadmiar kilogramów bowiem bardzo szkodzi stawom. Podobnie jest w przypadku dźwigania czy uprawiania wyczynowego sportu. Jednak nie wolno przesadzać również w drugą stronę, stawiając na zupełnie siedzący tryb życia. Stawy lubią ruch, ale w umiarkowanej ilości. Zwieńczeniem dbania o ten newralgiczny punkt naszego układu ruchu będzie odpowiednia dieta oraz suplementacja. W prawidłowym funkcjonowaniu stawów znaczenie mają nasypujące substancje.

Kolagen


Kolagen to główne białko budujące tkankę łączną, czyli takie elementy stawów jak chrząstka czy torebka stawowa. Jego produkcja z wiekiem zmniejsza się, warto więc sięgnąć po suplementy z kolagenem już po 40 roku życia.

Witamina C


Preparaty powinny być również bogate w witaminę C, która pobudza produkcję kolagenu, ale też zwiększa jego przyswajanie.

Siarczan glukozaminy


To cenna substancja, która stanowi główny budulec chrząstki stawowej. Dzięki jej regularnemu dostarczaniu do organizmu możemy wzmocnić stawy oraz przyspieszyć ich regenerację np. po urazie, kiedy kończyna była unieruchomiona w gipsie lub ortezie.

Siarczan chondroityny


Chondroityna posiada właściwości przeciwbólowe, a także zapobiega porannej sztywności stawów.

Mangan


To pierwiastek, który jest nieoceniony w trosce od zdrowe i mocne stawy. Stanowi jeden ze składników tkanki łącznej. Jego suplementacja poprawia więc jakość torebki i chrząstki stawowej.
Stosowanie suplementów oczywiście nie zastąpi prawidłowej diety oraz odpowiedniej dawki ruchu. Stanowi jednak znakomite uzupełnienie troski o nasz narząd ruchu. Suplementację szczególnie poleca się osobom starszym, po urazach, będących w procesie rehabilitacji lub wyczynowo uprawiających sport.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI