Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować z niepełnosprawnym dzieckiem?
Zdrowie

Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować z niepełnosprawnym dzieckiem?

Śnieg w górach utrzyma się jeszcze przez wiele tygodni. To doskonała okazja na wspólną, rodzinną podróż, szusowanie na nartach i zasłużony odpoczynek. Jeśli obawiasz się podróży z niepełnosprawnym dzieckiem, zmień nastawienie! Pozwól, by także mogło zobaczyć nowe krajobrazy i nacieszyć się chwilą odmiany. A wspólna podróż może być wspaniałą przygodą, pod warunkiem, że się na nią odpowiednio przygotujecie.

Odpowiednie miejsce


Zanim wpakujecie się do pociągu lub samochodu, sprawdźcie dokładnie warunki, w jakim przyjdzie Wam mieszkać. Dla większości z nas udogodnienia dla osób niepełnosprawnych wydają się być oczywistością, jednak lepiej nie narażać się na przykre niespodzianki. Zgłośmy właścicielowi hotelu nasze potrzeby. Warto także przemyśleć dokładnie atrakcje wokół miejsca naszego tymczasowego zamieszkania, a także infrastrukturę. W pobliżu powinna znaleźć się apteka, sklep oraz przychodnia.

Przygotuj listę


Wakacje to nie czas na improwizację. Rodziny na wczasach powinny odpocząć, a spokój myśli zagwarantuje idealne przygotowanie się do podróży. Planowanie listy zakupów oraz potrzebnych rzeczy, warto zacząć dużo przed wyjazdem. Jeśli nasze dziecko jest jeszcze bardzo młode, koniecznie spakuj pieluchy, leki, masażery, ortezy, ulubione jedzenie malucha, termosy, strzykawki i oczywiście ukochane zabawki! Niezależnie od tego, jakim środkiem lokomocji będziecie podróżować, najważniejszym elementem Waszego bagażu będzie wózek inwalidzki dla dziecka.

Wózek inwalidzki dla dzieci – jaki wybrać?


Długie spacery, nierówna nawierzchnia, lód i błoto – to częste warunki „survivalowych” wycieczek. Na czas wyjazdu, warto więc zaopatrzyć się w model lekki, a jednocześnie wytrzymały. Taki, który sprawdzi się w odmiennych od codziennych warunkach. Wózek inwalidzki powinien mieć szeroką możliwość regulacji tak, by dziecku nawet przez kilka godzin było w nim wygodnie. Pod tym względem istotna jest możliwość regulacji przede wszystkim zagłówka i podnóżka. Komfort dziecku zapewni także wysokiej jakości tapicerka oraz ochronna przeciwdeszczowa budka. Dodatkowo, warto poszukać takiego modelu, który posiada pompowane koła, widelce z blokadą toru jazdy, pasy odwodzące i śpiwór.
Aktywne spędzanie czasu wymaga odpowiedniego sprzętu, jednak jest to inwestycja na całe lata. Wspomnienia z wakacji, zdjęcia, a przede wszystkim wspólny, radosny czas z pewnością zrekompensują  dłuższy czas przygotowań. Taki wyjazd dla niepełnosprawnego dziecka będą okazją do przekroczenia kolejnych granic. Wiara w siebie i swoje możliwości jest zaś najlepszym wkładem w jego przyszłe życie.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI