Zadbaj o swój narząd ruchu w czasie kwarantanny cz.3
Rehabilitacja

Zadbaj o swój narząd ruchu w czasie kwarantanny cz.3

Dziś kontynuujemy temat zadbania o narząd ruchu w czasie kwarantanny. Wiecie już, że podstawą powinna być dostosowana do Waszych możliwość aktywność fizyczna w domu. Poruszyliśmy też temat ergonomii pracy zdalnej oraz akcesoriów z internetowego sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH, które pomogą Wam zregenerować mięśnie, rozluźnić ciało po całym dniu stresu, ale też poprawić samopoczucie i wprawić w dobry nastrój. Na zakończenie tych kompleksowych działań, warto pomyśleć o jakości naszego nocnego wypoczynku, który stanowi fundament codziennego funkcjonowania. W MDH mamy dla Was również kilka gadżetów, które zadbają o Wasz komfortowy sen oraz lepszą regenerację kręgosłupa.

Od jakości naszego snu zleży naprawdę wiele. Wpływa ona na nasze codzienne samopoczucie, poziom energii, a także sprawność fizjologiczną organizmu, w tym naszą odporność. W obecnej, nadzwyczajnej sytuacji kwarantanny warto zatem zadbać o to, by nasz nocny wypoczynek stał się dla nas jeszcze bardziej efektywny. Jak to zrobić?
Przede wszystkim warto zadbać o prawidłową higienę snu. Polega ona na tym, by zapewnić sobie 7 godzin nieprzerwanego snu na dobę, ale nie więcej niż 9. Do tego zadbajmy o prawidłowe warunki takie jak cisza i ciemność. Pamiętajmy również, by nie korzystać z urządzeń elektronicznych minimum na godzinę przed położeniem się do łóżka. Jeśli mamy problemy z zaśnięciem, włączmy w naszą codzienną rutynę, aktywność fizyczną. Ona pomoże rozładować stres, a do tego zmęczy ciało, dzięki czemu sen przyjdzie naturalnie.
Prócz prawidłowej higieny snu bardzo ważna jest jakość materaca, na jakim śpimy. Nie może być on ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Powinien również stanowić odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. To szczególnie ważne dla osób, które na co dzień dużo siedzą. Ich kręgosłup może być zatem przeciążony. W takiej sytuacji warto zatroszczyć się o odpowiednie podłoże. I tu pojawia się przestrzeń dla atrakcyjnej oferty materacy nawierzchniowych od MDH.

Materace nawierzchniowe – wsparcie dla Twojego kręgosłupa


Materace nawierzchniowe stanowią znakomite rozwiązanie dla osób, które uskarżają się na bóle pleców lub zbyt napięte mięśnie. Akcesorium można rozłożyć na klasycznym materacu łóżkowym lub zastosować jako nakładkę w przypadku spania na sofie czy wersalce. Materace nawierzchniowe zostały tak zaprojektowane, by idealnie podpierać nasz kręgosłup i pozwalać na maksymalne rozluźnienie w czasie snu. Dzięki temu rano wstaniecie wypoczęci i gotowi, by zmagać się z nowym dniem.

Poduszki ortopedyczne


Komfort snu zależy również od jakości poduszki, na jakiej śpimy. W sklepie internetowym MDH znajdziecie szeroki wybór innowacyjnych poduszek ortopedycznych, które znakomicie wesprą odcinek szyjny Waszego kręgosłupa. Ten rodzaj poduszki polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z nadmiernym stresem, a także pracującym przy komputerze. Szyja to bowiem obszar szczególnie podatny na nadmierne napięcia i przeciążenia. By im zapobiegać, warto wyposażyć się w komfortową poduszkę ortopedyczną, która pomoże rozluźnić zmęczone mięśnie w trakcie nocnego wypoczynku.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI