Wózek inwalidzki dla dziecka – jak wybrać?
Rehabilitacja

Wózek inwalidzki dla dziecka – jak wybrać?

Wybór wózka inwalidzkiego dziecięcego to nie jest prosta sprawa. Dzieci mają bowiem różne potrzeby, a ich niepełnosprawność wymaga indywidualnego podejścia. Rodzice z kolei pragną zapewnić swojej latorośli jak najlepsze warunki funkcjonowania nawet w tak trudnej sytuacji, jaką jest niepełnosprawność. Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór wózków inwalidzkich dla dzieci zarówno ręcznych, jak i elektrycznych. Jaki model będzie najlepszy dla Waszej pociechy? O tym w dzisiejszym artykule.

Możliwość regulacji wielkości


Podstawową różnicą między wózkiem inwalidzkim dla dorosłych a dla dzieci jest przede wszystkim mniejszy rozmiar i niższa waga tych drugich. Ten specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny koniecznie musi być dostosowany o wzrostu i wagi dziecka, a jednocześnie powinien posiadać możliwość rośnięcia razem z nim. Pociechy bowiem szybko rosną, a wózek inwalidzki nie należy do najtańszych produktów, dlatego przy zakupie zwrócimy uwagę na to czy posiada on możliwość regulacji.

Rodzaj schorzenia dziecka


Kolejnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, wybierając wózek inwalidzki dla dziecka, jest rodzaj schorzenia, na które cierpi pociecha. Innego wsparcia bowiem potrzebuje dziecko z ograniczeniami ruchowymi wynikającymi np. z mózgowego porażenia dziecięcego, a innego osoby zmagające się także z niepełnosprawnością intelektualną. Również zakres niepełnosprawności jest ważny.
W niektórych przypadkach świetnie sprawdzi się wózek inwalidzki ręczny, pozwalający na swobodne kierowanie sprzętem w przypadku, kiedy dziecko posiada sprawną górę ciała.
Jeśli natomiast niepełnosprawność jest rozległa i nie pozwala na nadmierną pracę rąk, lepszym wyborem może okazać wózek inwalidzki elektryczny.

Komfort opiekuna


Wybierając odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny dla naszego dziecka, weźmy też pod uwagę nasz komfort. Urządzenie tego typu powinno być łatwe w składaniu i rozkładaniu, a do tego musi miesić się w aucie. Także rączki do pchania wózka powinny posiadać ergonomiczny kształt, być stabilne i komfortowe, zwłaszcza jeśli to opiekun będzie głównie kierował wózkiem.
Zwróćcie także uwagę na sposób konserwacji pojazdu oraz łatwość czyszczenia. Im prostszy pod tym względem w obsłudze sprzęt, tym lepiej. Jako rodzice dziecka z niepełnosprawnością i tak nie macie zbyt dużo czasu na dodatkowe obowiązki. Warto więc wziąć również to pod uwagę przy zakupie wózka.
Jeśli poszukujecie profesjonalnych wózków inwalidzkich dla swojego dziecka, które spełniają wyżej określone wymogi, a do tego oferują jeszcze więcej, postawcie na propozycję marki Meyra. W ich ofercie znajdziecie zarówno wózki inwalidzkie ręczne, jak i elektryczne dla dzieci. To doskonałej jakości sprzęt, który „rośnie razem z dzieckiem”. Zapewni Twojej latorośli 100% bezpieczeństwa i wygody.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI