Morze bez barier
Rehabilitacja

Morze bez barier

Morze bez barier


Lato trwa w pełni. Rzesza ludzi wyjeżdża za granicę do ciepłych krajów lub rozważa wyjazd nad polskie morze, gdzie także pogoda rozpieszcza. Takie warunki motywują wielu do ruchu na świeżym powietrzu – a nie ma lepszych sportów uprawianych latem od sportów wodnych. W dzisiejszym artykule opowiemy o tym, jak wiele aktywności fizycznych jest możliwych do uprawiania przez osoby niepełnosprawne. Zachęcamy do lektury!
Ukrop leje się z nieba, a Ty zazdrościsz tym, którzy bez najmniejszych barier wchodzą do przyjemnie chłodnej wody? Do odważnych świat należy! W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, jak wiele wodnych atrakcji jest dostępnych także dla Ciebie!

Na początek – basen!


Oczywiście wszystko zależy od rodzaju Twojego schorzenia, zanim więc rzucisz się w morskie fale, porozmawiaj z lekarzem, czy nie widzi żadnych przeciwwskazań. Pierwszą aktywnością, którą powinieneś spróbować, jest pływanie na basenie. W takich warunkach dowiesz się, czy czujesz się dobrze w wodzie, a także sprawdzisz swoje siły.

Pływanie jest jedną z popularniejszych aktywności fizycznych zalecanych przez lekarzy i rehabilitantów osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Nie każdy basen jest jednak, niestety, dostosowany do ich potrzeb, dlatego koniecznie sprawdź placówkę, do której chcesz się udać. Najważniejszymi informacjami, które powinieneś zdobyć, są: wielkość przebieralni oraz szafek, liczba poręczy oraz krzeseł kąpielowych przy prysznicach, obecność podnośników, pochylni oraz możliwość wypożyczenia na miejscu wózka inwalidzkiego, który można będzie zamoczyć pod prysznicem oraz wjechać nim na teren pływalni. Warto także sprawdzić, czy dana pływalnia potrzebuje od Ciebie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z basenu.

Zanurkuj w głąb


Pod wodą wszyscy jesteś równi, woda relaksuje, odpręża zmęczone mięśnie, daje pełne poczucie wolności. Jednym z ciekawszych sportów dostępnych także dla wielu osób poruszających się na ręcznych lub elektrycznych wózkach inwalidzkich jest nurkowanie. Niezależnie, czy wybierzesz odległe morza, czy te bliższe – z pewnością oglądanie podmorskiego świata stanie się dla Ciebie niezapomnianym, budującym przeżyciem.

Morska adrenalina


Pływanie i nurkowanie przy użyciu wyłącznie siły swoich rąk jest możliwe i często praktykowane. Jeśli jednak oczekujesz od sportu większej dawki emocji – spróbuj chwycić skuter podwodny!
Gwarantujemy, że poziom adrenaliny znacznie się u Ciebie zwiększy, a frajda z wysokiej prędkości da Ci niezapomniane przeżycia.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI