Materac ortopedyczny – dlaczego warto? Cz.2
Rehabilitacja

Materac ortopedyczny – dlaczego warto? Cz.2

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy temat materacy ortopedycznych i ich dobroczynnego działania na układ ruchowy człowieka. Wiecie już, czym są takie materace i komu mogą pomóc. Dziś, kontynuując wątek, przyjrzymy się bliżej ich działaniu oraz podpowiemy na co zwrócić uwagę, kupując tego typu produkt. Zapraszamy do lektury.

Materac ortopedyczny – działanie


Swoje dobroczynne działanie materac ortopedyczny zawdzięcza unikatowej konstrukcji. Do jego stworzenia wykorzystuje się pianki, sprężyny oraz mikrokapsułki, często również kilka tworzyw na raz. Dzięki temu produkt znakomicie dostosowuje się do kształtu ciała podczas leżenia i zapamiętuje jego układ. Specjalistyczne tworzywa, z których materac jest zbudowany, wspierają kręgosłup i stawy oraz pozwalają na głębokie rozluźnienie mięśni podczas snu.

Materac ortopedyczny – jak kupować?


Chcąc kupić materac medyczny, warto udać się do sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym. W takim miejscu mamy gwarancję, że dostaniemy produkt dobrej jakości. Zwróćmy uwagę, by wyrób posiadał oznaczanie „produkt medyczny”. Równie istotną kwestią są strefy twardości, które zmieniają się w zależności od odcinka ciała. Inna twardość materaca przewidziana jest na obszar głowy i szyi, inna pod lędźwiami, a jeszcze inna w okolicach bioder, nóg i stóp. Bardzo ważne jest także, by materac cechował się prawidłową wentylacją, która zapewni maksimum komfortu podczas snu. Powinien być wytworzony z oddychających materiałów, które zabezpieczą zarówno przed przegrzaniem ciała, jak i jego wychłodzeniem. Jeśli natomiast jesteś osobą cierpiącą na alergię, zwróć uwagę, by materac posiadał właściwości antyalergiczne.

Materac ortopedyczny – podnieś jakość swojego snu


Zakup materaca ortopedycznego powinien rozważyć każdy, kto choć raz w życiu cierpiał na jakiekolwiek dolegliwości bólowe, czyli właściwie większość z nas. To znakomita profilaktyka dobrego samopoczucia. Odpowiednie warunki snu mogą diametralnie poprawić nasze funkcjonowanie za dnia, polepszyć nastrój i obniżyć poziom stresu. Dzięki materacowi ortopedycznemu mięśnie rozluźniają się podczas odpoczynku, umożliwiając głęboką regenerację organizmu, która sprzyja zwiększeniu poziomu energii i witalności.
Podarujcie sobie już dziś komfortowy, spokojny i głęboki sen, dzięki materacowi ortopedycznemu!

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI