Laska inwalidzka – jak wybrać?
Rehabilitacja

Laska inwalidzka – jak wybrać?

Wśród sprzętów rehabilitacyjnych znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju podpórek od kul ortopedycznych, przez balkoniki rehabilitacyjne po laski inwalidzkie. Tym ostatnim pragniemy poświęcić dziś więcej miejsca. Stanowią bowiem praktyczne rozwiązanie dla osób, które potrzebują niewielkiego wsparcia w codziennym poruszaniu. W sklepach medycznych można znaleźć szeroki wybór lasek inwalidzkich. Oto krótki poradnik, jaki model wybrać.

Po laski inwalidzkie najczęściej sięgają osoby starsze, które mają trudności z poruszaniem się i potrzebują dodatkowej stabilizacji. Tego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny sprawdzi się również w przypadku osób w procesie rekonwalescencji np. po urazie lub operacji.
Wyróżniamy laski ze zróżnicowanymi uchwytami np. z uchwytem prostym, falistym typu „Derby”, tradycyjnym w kształcie litery „U” oraz uchwytem antypoślizgowym. Na szczególną uwagę zasługują modele z uchwytem typu „Derby”, który znakomicie dopasowuje się do dłoni i jest doskonałą alternatywą dla osób cierpiących na stany zapalne w obrębie stawów kończyny górnej.

Rodzaje lasek inwalidzkich


Jednak laski inwalidzkie są zróżnicowane nie tylko ze względu na rodzaj uchwytu, ale też ze względu na swoją budowę i przeznaczenie. Wyróżniamy:

    • Laski drewniane

 

    • Laski aluminiowe

 

    • Laski składane

 

    • Trójnogi

 

    • CzwórnogiW ofercie Viteacare znajdziecie praktyczne laski składane oraz trójnogi i czwórnogi. Wszystkie zostały wykonane z lekkiego aluminium, co znacznie ułatwia korzystanie z produktu. Laska składana to doskonały wybór dla osób, które potrzebują niewielkiego wsparcia na co dzień. Tę dodatkową podpórkę można swobodnie złożyć i schować do torby lub plecaka, by móc ją użyć w wybranym przez siebie momencie. Wyrób składa się w czterech punktach. W zestawie znajduje się również pokrowiec.
Z kolei trójnogi i czwórnogi to najwyższy poziom jednostronnej stabilizacji. Ich konstrukcja gwarantuje stabilność i stanowi solidne wsparcie podczas chodzenia. Wybór ilości punktów podparcia zależy od stopnia potrzebnej stabilizacji. Oferowane wyroby zostały wyposażone w antypoślizgowe nakładki gumowe oraz uchwyty typu „Derby”.
Laski inwalidzkie to produkty do uniwersalnego zastosowania. Można z nich korzystać zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Są praktyczne i wygodne w użytkowaniu, a do tego niebywale trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia. Ergonomiczne projekty sprawiają, że wyroby przypadną do gustu każdej osobie, która potrzebuje dodatkowej stabilizacji podczas chodzenia.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI