Inwalidzkie wózki spacerowe dla dzieci – jak wybrać?
Rehabilitacja

Inwalidzkie wózki spacerowe dla dzieci – jak wybrać?

Dzieci z niepoprawnością stanowią szczególną grupę pacjentów, a ich potrzeby są jeszcze większe w porównaniu z dorosłymi. Dlatego tak ważne jest, by do opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, wybrać najlepszej jakości sprzęt, który zapewni latorośli maksimum komfortu, wygody i bezpieczeństwa. Jednym z takich akcesoriów są niewątpliwie inwalidzkie wózki spacerowe. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? O tym w dzisiejszym artykule.

Wybór spacerowego wózka inwalidzkiego dla dzieci powinien być przemyślany. Nie kupujmy pierwszego lepszego sprzętu. Zanim podejmiemy decyzję, weźmy pod uwagę następujące parametry.

Materiał wykonania


Wózek inwalidzki spacerowy dla dziecka z pewnością będzie wystawiany na działanie różnorodnych czynników. Powinien zatem być wykonany z materiałów odpornych na wiatr, deszcz czy słońce. Warto sprawdzić czy w zestawie znajdują się dodatkowe osłony przeciwdeszczowe i chroniące pociechę przed zimnem. Pamiętajmy również, by materiały zabezpieczające były wodoodporne, a jednocześnie zapewniały odpowiednią wentylację.

Najważniejsze bezpieczeństwo


Spacerowy wózek inwalidzki powinien zapewniać dziecku maksimum bezpieczeństwa. Odpowiedni kształt, zastosowanie pasów oraz barierek to podstawa ochrony malucha przed wypadnięciem. Wszystkie zabezpieczenia powinny również uwzględniać komfort dziecka i być wykonane z przyjaznych skórze materiałów, a także uwzględniać swobodę ruchów podczas siedzenia w wózku.

Rodzaj kół


Koła w spacerowym wózku inwalidzkim powinny być wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Do tego powinny być odpowiednio stabilne, by wózek nie przewrócił się w momencie wychylenia się dziecka. Zwróćmy też uwagę, by umożliwiały nam wygodną jazdę po każdej nawierzchni. Istotnym elementem jest również wyposażenie produktu w nowoczesny system amortyzacyjny, który gwarantuje komfort podczas jazdy.

Organizer na dodatkowe akcesoria


Równie istotnym elementem wózka spacerowego jest dodatkowy organizer na niezbędne podczas spaceru przedmioty. Należy podkreślić, że dziecko z niepełnosprawnością zazwyczaj potrzebuje kilku dodatkowych akcesoriów, które zawsze należy mieć przy sobie. Dzięki zamontowaniu odpowiedniego koszyka, organizera lub sitaki znajdzie się przestrzeń na nie wszystkie.

Rączka do prowadzenia


To element wózka inwalidzkiego dla dziecka ważny przede wszystkim dla opiekuna. Przy zakupie warto zwrócić na niego uwagę. Od jego kształtu, ergonomii i odpowiedniego wyprofilowania zależy komfort osoby prowadzącej wózek. Najlepiej, by rączka miała możliwość regulacji.
Jeśli szukasz profesjonalnego spacerowego wózka inwalidzkiego dla dziecka, sprawdź ofertę renomowanej firmy Meyra. Oferuje ona dwa innowacyjne modele: EIO i JOGGER, które spełniają najwyższe standardy jakości, gwarantują 100% bezpieczeństwa i komfortu podczas użytkowania, zarówno dla rodzica, jak i pociechy.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI