Bezpieczna higiena osób niepełnosprawnych
Rehabilitacja

Bezpieczna higiena osób niepełnosprawnych

Codzienna higiena osobista osoby niepełnosprawnej wiąże się z pewnego rodzaju utrudnieniami. W zależności od stopnia niepełnosprawności, pacjent może mieć problem z umyciem się lub czynnościami fizjologicznymi. Na szczęście w Viteacare, oferujemy nowoczesny sprzęt pomocniczy do łazienki oraz wózki i krzesła toaletowe, który pozwolą usprawnić tego rodzaju zabiegi. Poznajcie bliżej naszą ofertę.

Stołki i krzesła rehabilitacyjne prysznicowe


Osoby z niepełnosprawnościami często nie są w stanie samodzielnie umyć się pod prysznicem. By ułatwić im to zadanie lub umożliwić umycie przez opiekuna, oferujemy wygodne i ergonomiczne stołki oraz krzesełka rehabilitacyjne. To proste, ale skuteczne akcesoria pomocnicze o wytrzymałej aluminiowej konstrukcji. Stołki i krzesła posiadają regulowaną wysokość oraz antypoślizgowe nakładki na nóżki, co zwiększa bezpieczeństwo podczas mycia.

Ławeczki na wannę


Innym rodzajem sprzętu pomocniczego do łazienki dla osób niepełnosprawnych są ławeczki na wannę z regulacją. Dzięki nim łatwiej przetransportować pacjenta do i z wanny. Świetnie sprawdzą się też dla osób z ograniczeniami w stawach biodrowych, ułatwiając codzienną kąpiel.
Ławeczki na wannę posiadają regulowane uchwyty, dzięki którym można je łatwo dostosować do szerokości wanny. Są trwałe i wytrzymałe. Rama wykonana jest z aluminium, a ergonomiczne siedzisko z odpornego na uszkodzenia i łatwego w czyszczeniu tworzywa.

Krzesła i wózki inwalidzkie toaletowe


Problemem w przypadku niepełnosprawności są także utrudnienia w przypadku wykonywania czynności fizjologicznych. Wiele osób cierpi na niekontrolowane wypróżnianie lub nie jest w stanie zdążyć do toalety na czas. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się krzesła i wózki inwalidzkie toaletowe wyposażone w specjalną miskę ustępową pod siedziskiem. Dzięki temu, kiedy pacjent zechce skorzystać z toalety, nie musi wstawać z wózka lub krzesła.
To bardzo praktyczne rozwiązania np. w pierwszych dniach po poważnych zabiegach chirurgicznych oraz dla osób cierpiących na znaczne ograniczenia ruchowe mogące być dodatkowo połączone z zaburzeniami kontroli wypróżniania.
Oferowane wózki inwalidzkie i krzesła toaletowe to produkty wysokiej jakości, wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Ich ergonomiczny projekt zapewnia komfort użytkowania i pełną wygodę podczas siedzenia.
Zarówno ławeczki na wannę, stołki i krzesła rehabilitacyjne, jak i wózki toaletowe znajdziecie w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH. Zapraszamy również na stronę firmy Viteacare specjalizującej się w produkcji akcesoriów dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. To wysokiej jakości sprzęt, który ułatwi codzienne funkcjonowanie pacjentów w wielu dziedzinach życia.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI