Poduszka ortopedyczna separator kolan Qmed – dlaczego warto?
Profilaktyka

Poduszka ortopedyczna separator kolan Qmed – dlaczego warto?

Prawidłowa pozycja podczas snu ma niebagatelne znaczenie dla naszej nocnej regeneracji. Warto zadbać o jak najwyższy komfort spania, jeśli rano chcemy budzić się wypoczęci i pełni energii do działania. Sporo mówi się o tym, jak ważna dla naszego kręgosłupa jest jakość naszego materaca czy rodzaj poduszki, na której śpimy. Niewiele jednak słyszy się o prawidłowym ułożeniu bioder, miednicy i kolan, a okazuje się, że może być to równie ważne, zwłaszcza jeśli na co dzień odczuwamy dolegliwości ze strony tych obszarów naszego ciała. W takiej sytuacji pomocna może okazać się poduszka – separator kolan od Qmed. Sprawdź teraz jej najważniejsze właściwości.

Poduszka separator kolan – jak działa?


Zadaniem poduszki ortopedycznej jest utrzymanie prawidłowego ustawienia miednicy, bioder i kolan podczas spania na boku. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy odczuwają dyskomfort związany z tymi obszarami lub przebyli ostatnio jakiś uraz i przechodzą właśnie proces rehabilitacyjny. W takiej sytuacji tego typu poduszka pomoże odciążyć problematyczny obszar oraz zapewni jego prawidłowe ustawienie. Także osoby, które cierpią na wady wrodzone i wynikające z nich utrudnienia mogą odczuć ulgę, dzięki spaniu z poduszką ortopedyczną między kolanami.
Sepearator kolan polecany jest również osobom borykającym się z problemem rwy kulszowej, zwłaszcza powodowanej przez nadmierne napięcie w obrębie mięśnia gruszkowatego. Prawidłowe ustawienie bioder zmniejsza napięcie mięśni gruszkowatych, co redukuje ucisk na nerw kulszowy, a co za tym idzie, jego szybszą regenerację.
Poduszka – separator pod kolana Qmed dedykowana jest również kobietom w ciąży. Zapewnia dodatkowe podparcie, które może okazać się zbawienne zwłaszcza w późniejszych etapach ciąży.
Zaletą produktu jest możliwość jego rozłożenia. Dzięki temu może on nam pomóc także wtedy, kiedy śpimy na wznak. Jeśli należysz do osób, które spędzają długie godziny za biurkiem lub w pozycji stojącej, spanie z podpórką pod nogami, by te mogły być uniesione nieco wyżej, przyniesie ulgę nadmiernie obciążonym kończynom dolnym. Poprawi także krążenie krwi. Takie rozwiązanie może być również pomocne w profilaktyce przeciwodleżynowej u pacjentów leżących.

Poduszka – separator kolan Qmed - właściwości


Poduszka ortopedyczna separująca kolan została wykonana z trwałej i wytrzymałej pianki termoformującej, która ma zdolność zapamiętywania kształtu ciała, dzięki czemu idealnie dostosuje się do potrzeb użytkownika. Ponadto po zaprzestaniu użytkowania szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu.
Produkt posiada również właściwości antyalergiczne, dzięki czemu może być stosowany przez osoby uczulone na kurz czy roztocza. W dodatku poduszka posiada łatwo zdejmowaną powłoczkę, którą można prać.
Poduszkę separującą Qmed znajdziecie w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI