Poduszka ortopedyczna – jaką wybrać?
Profilaktyka

Poduszka ortopedyczna – jaką wybrać?

Obok ortez i stabilizatorów na kolano, a także innych sprzętów rehabilitacyjnych, marka Qmed oferuje szerokie spektrum produktów profilaktycznych. Należy do nich m. in. poduszka ortopedyczna, która zadba o Twój zdrowy i komfortowy sen. Dowiedz się teraz, dlaczego warto zamienić na nią tradycyjną poduszkę i wybierz idealny model dla siebie.

Poduszka ortopedyczna – dlaczego warto?


Spanie na poduszce ortopedycznej może znacząco poprawić komfort snu, a także codziennego funkcjonowania. Sprawdzi się przede wszystkim dla osób pracujących długotrwale w jednej pozycji np. siedzących za biurkiem. Pracownicy biurowi często uskarżają się na problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, a poduszka ortopedyczna może pomóc w zrelaksowaniu mięśni szyi i przywróceniu prawidłowego ułożenia kręgów odcinka szyjnego.
Ponadto zamiana tradycyjnej poduszki na ortopedyczną może pomóc w zniwelowaniu bólów głowy, chrapaniu czy bezsenności.
W Qmed przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę poduszek. Poznajcie najbardziej popularne modele.

Poduszka profilowana do snu BAMBOO


To wyjątkowa propozycja od Qmed. Jej anatomiczny kształt pozwala na pełen relaks odcinka szyjnego kręgosłupa. Zapewnia prawidłowe ułożenie głowy, co pomaga w głębokim rozluźnieniu mięśni podczas snu i powrót kręgów do prawidłowego ułożenia. Jej największą zaletą jest zawartość w piance sproszkowanych jonów węgla aktywnego, które poprawiają jakość powietrza podczas spania, ułatwiając zasypianie i zapewniając jeszcze głębszy i bardziej regenerujący sen.
Ponadto poduszka emituje fale dalekiej podczerwieni, które wpływają korzystnie na naszą przemianę materii oraz cyrkulację powietrza. Ochrania nas również przed szkodliwym działaniem fal elektromagnetycznych emitowanych przez urządzania elektroniczne. Ma także właściwości regulujące poziom wilgoci w powietrzu.

Poduszka profilowana do snu COMFORT GEL


Kolejna nasza propozycja to poduszka Comfort Gel. Posiada ona warstwę żelu chłodzącego na poszewce, stanowi więc idealny wybór na lato. Chłód żelu pozwoli również na szybsze rozluźnienie spiętych mięśni, a co za tym idzie, łatwiejsze zaśniecie. Produkt wytworzony został z tzw. pianki leniwej, która dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem ciepła i ciężaru naszej głowy. Dzięki temu gwarantuje idealne ułożenie, zapewniając komfort snu na najwyższym poziomie.

Poduszka profilowana do snu CONTOUR


I na koniec zostawiliśmy nasz najbardziej klasyczny model o uniwersalnym zastosowaniu. Polecany jest każdemu, kto pragnie podnieść jakość swojego snu, zniwelować chrapanie oraz odciążyć napięty odcinek szyjny. Oferowana poduszka, dzięki systemowi leniwej pianki, doskonale dostosowuje się od kształtu głowy, zapewniając szyi odpowiednie podparcie. Spanie na niej wskazane jest w sytuacjach zmagania się z bólami kręgosłupa.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI