Kinesiotaping – czy warto?
Profilaktyka

Kinesiotaping – czy warto?

Kinesiotaping czyli tzw. plastrowanie dynamiczne to coraz popularniejsza metoda fizjoterapeutyczna, stosowana zarówno w przypadku wystąpienia kontuzji lub bólu, jak i profilaktycznie. Czy oklejanie problematycznego miejsca plastrami faktycznie może pomóc w różnorodnych dolegliwościach? O tym dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Coraz więcej osób sięga po kinesiotaping w różnych sytuacjach. Szczególnie lubiane są przez  osoby uprawiające czynnie sport, a także te ze skłonnościami do przewlekłych bólów i napięć mięśniowych. Plastrowanie dynamiczne stanowi w 100% bezpieczny i nieinwazyjny sposób na różnorodne dolegliwości. W lżejszych przypadkach ich stosowanie może zapobiec sięgnięciu po bardziej inwazyjne rozwiązania. Poznajcie ich zalety.

Kinesiotaping – dla kogo?


Po plastrowanie dynamiczne często sięgają sportowcy profesjonalni, a także osoby regularnie uprawiające aktywność fizyczną. Jednak kinesiotaping polecany jest również tym, którzy prowadzą nieco bardziej siedzący tryb życia, zwłaszcza jeśli cierpią na dolegliwość związaną z narządem ruchu.

Kinesiotaping – na co pomoże?


Celem naklejania plastrów do kinesiotapingu na ciało jest przyspieszenie regeneracji ścięgien, mięśni czy więzadeł. Dzięki przyklejeniu ich w odpowiednim miejscu następuje stymulacja naturalnych procesów naprawczych organizmu, a także uśmierzenie bólu.
Kinesiotaping będzie pomocny w takich sytuacjach jak redukcja nadmiernego napięcia mięśniowego, ochrona przed urazami i kontuzjami czy likwidacja obrzęków. Ponadto plastry sprawdzają się podczas powrotu do aktywności fizycznej po kontuzji. Przyspieszają również leczenie urazów kolana, barku czy stawu skokowego. Mogą pomóc w przypadku rwy kulszowej i innych dolegliwości ze strony układu ruchu.

Kinesiotaping – jak to działa?


Plastry do kinesiotapingu wykonane są z bawełny i kleju akrylowego, przepuszczają powietrze, do stosowania także w wodzie.
Bardzo ważna jest technika ich przyklejania, dlatego zaleca się ich zakładanie u doświadczonego fizjoterapeuty, który wie, w jakich miejscach przyklejenie plastrów będzie najbardziej pomocne.
Kinesiotaping działa dzięki odpowiedniemu naciągnięciu skóry. Zabieg ten tworzy przestrzeń między skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to krążenie krwi w zmienionym chorobowo miejscu, a co za tym idzie, przyspiesza regenerację urazu.
Drugą funkcją plastrowania dynamicznego jest pobudzenie znieczulenia endogennego, czyli tego, które organizm sam aktywuje, kiedy pojawia się nadmierny ból. Kinesiotaping pobudza bowiem zakończenia włókien Ruffniego odpowiadających za czucie głębokie.

Kinesiotaping – gdzie kupić?


Taśmy do kinesiotapingu można znaleźć w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym MDH. Oferujemy wysokiej jakości plastry przetestowane medycznie. Doskonale spełniają swoje funkcje, przynosząc ulgę w bólu i przyspieszając regenerację organizmu.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI