Ściągacz na kolano – kiedy warto stosować?
Ortopedia

Ściągacz na kolano – kiedy warto stosować?

Ściągacze na kolano to elastyczne stabilizatory, które pomagają utrzymać staw kolanowy w odpowiednim ułożeniu. Sięgają po nie najczęściej sportowcy w ramach profilaktyki, by nie dopuścić do kontuzji. Jednak te skuteczne gadżety rehabilitacyjne sprawdzą się również w codziennym funkcjonowaniu, zwłaszcza jeśli mamy tendencję do nadmiernego przeciążania kolana lub w przeszłości pojawiały się problemy z tym stawem. Sprawdź, w czym może Ci pomóc odpowiednio dopasowany ściągacz na kolano.

Ściągacze na kolano - zastosowanie


Po elastyczne stabilizatory kolana sięgają przede wszystkie osoby aktywne fizyczne. Tego typu opaska chroni bowiem przed nadmiernym przeciążeniem stawu oraz utrzymuje rzepkę w odpowiednim położeniu. Zmniejsza również dolegliwości bólowe oraz obrzęki.
Ściągacze poleca się szczególnie w profilaktyce kontuzji, zwłaszcza jeśli takowa wystąpiła w przeszłości. Staw kolanowy jest bardzo trudny w leczeniu, jeśli więc na co dzień mocno go eksploatujemy np. podczas biegania, gry w tenisa czy innych sportów, warto zaopatrzyć się w opaskę na kolano.

W rehabilitacji urazów


Ponadto ściągacz stanowi także element rehabilitacji po urazie. Jeśli wcześniej stosowana była orteza lub gips, to elastyczny ściągacz często jest polecany, jako element przejściowy, kiedy kolano zostaje odsłonięte. Pomaga poczuć się pacjentowi bezpiecznie podczas powrotu do codziennych czynności wykonywanych przed uszkodzeniem kolana.

Ściągacz na kolano - działanie


Ściągacz na kolano pełni klika ważnych funkcji. Przede wszystkim stabilizuje cały staw, odciąża go, a także przyspiesza jego regenerację. Poprawia bowiem krążenie krwi w danym miejscu, a co za tym idzie, zwiększa odżywienie wszystkich jego elementów. Ponadto ściągacz na kolano podnosi również komfort termiczny, rozgrzewając staw. Może więc być przydany podczas treningu, by szybciej przygotować kolano do wysiłku.

Ściągacz na kolano dla seniorów


Ale elastyczne stabilizatory polecane są nie tylko sportowcom, ale także osobom, które nie trenują. Mogą być pomocne przede wszystkim osobom starszym, które często uskarżają się na bóle stawów. Właściwości rozgrzewające i poprawiające ukrwienie pomogą zniwelować ból i obrzęk, co docenią przede wszystkim osoby zmagające się z reumatyzmem. Seniorzy, dzięki opasce, będą mogli też wrócić do codziennych ulubionych czynności i poczują się pewniej podczas ich wykonywania.

Ściągacze na kolano - gdzie znaleźć?


Ściągacze na kolano dostępne są w specjalistycznych sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. Firma MDH posiada w ofercie szeroki wybór elastycznych opasek marki Meyra Medical lub Qmed, które należy dobrać zgodnie z ich przeznaczeniem, rodzajem urazu, wagą pacjenta czy rodzajem uprawianego sportu. Warto podkreślić, że stosowanie ściągaczy na kolano, trzeba skonsultować ze specjalistą, który oceni czy elastyczna opaska w naszym przypadku spełni swoją funkcję, czy nie trzeba będzie jednak podjąć bardziej zaawansowanego leczenia.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI