Rodzaje ortez stawu łokciowego od Qmed!
Ortopedia

Rodzaje ortez stawu łokciowego od Qmed!

Ortezy łokciowe to rodzaj sprzętu ortopedycznego, który sprawdzi się w różnorodnym zastosowaniu. Ortopedzi zalecają je zarówno w leczeniu różnorodnych urazów, takich jak złamania, zwichnięcia czy skręcania, jak i w przypadku minimalizowania dolegliwości bólowych przy zwyrodnieniach. Rodzajów stabilizatorów łokcia jest bardzo wiele. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam najpopularniejsze propozycje od Qmed!

Po ortezę stawu łokciowego zaleca się sięgnąć w przypadku wystąpienia różnego rodzaju urazów i przeciążeń. Tego rodzaju akcesorium wspiera leczenie rozerwanej torebki stawowej, naciągnięć i zerwań ścięgien istniejących w obrębie stawu łokciowego, a także stanów zapalnych kaletki czy w przypadku choroby zwyrodnieniowej.
Jednym z popularniejszych schorzeń, które wymaga sięgnięcia po ortezę jest tzw. łokieć tenisisty. To uraz powstały w wyniku długotrwałego wykonywania jednostajnych ruchów. Dotyczy nie tylko tenisistów, ale też osób pracujących fizycznie, zwłaszcza operatów różnego rodzaju maszyn i narzędzi.

Stabilizator stawu łokciowego miękki


Najpopularniejszym stabilizatorem stawu łokciowego jest jego miękka, elastyczna wersja, którą naciągamy na łokieć. Tego rodzaju produkt sprawdzi się w przypadku niewielkich urazów i przeciążeń, a także jako forma zabezpieczenia np. po przebytym urazie, gdy chcemy wrócić do uprawnia aktywności fizycznej.
Tego rodzaju stabilizator zmniejszy dolegliwości bólowe, a także wzmocni aparat więzadłowy stawu łokciowego, zabezpieczając przed urazem.
W ofercie Qmed znajdziecie stabilizator stawu łokciowego w różnych rozmiarach, dzięki czemu z powodzeniem można dostosować produkt do własnych potrzeb.

Elbow Rush – profesjonalna orteza na łokieć


Jeśli z kolei potrzebujemy profesjonalnej ortezy na łokieć, warto sięgnąć po Elbow Rush. To nowoczesny stabilizator rehabilitacyjny, który stosuje się w celu przyspieszenia regeneracji po różnorodnych urazach. Skutecznie ogranicza ruchy pronacji i supinacji przedramienia oraz reguluje ruchy zgięcia i wyprostu w stawie łokciowym.
Produkt wyposażono w zegar kontrolujący zakres ruchu w stawie co 10 stopni, dzięki czemu możemy unieruchomić łokieć w wybranym położeniu. Orteza pozwala również na sukcesywne zwiększanie zakresu ruchu w ramach postępu rehabilitacji.
Produkt posiada uniwersalny rozmiar, który można z łatwością dostosować do potrzeb pacjenta. W ofercie znajduje się zarówno wersja na prawą, jak i na lewą rękę.
Decydując się na stabilizatory i ortezy stawu łokciowego od Qmed masz gwarancję, że wybierasz produkt najwyższej jakości. To profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny posiadający wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Gwarantuje najwyższy komfort i skuteczność użytkowania. Warunkiem tego jest oczywiście odpowiednie dopasowanie. W tym celu zapraszamy do naszych stacjonarnych sklepów ze sprzętem medycznym MDH. Fachowa obsługa pomoże Wam wybrać produkt najlepiej dopasowany do Waszych potrzeb.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI