Ortezy na staw nadgarstkowy i dłoń od Qmed cz.1
Ortopedia

Ortezy na staw nadgarstkowy i dłoń od Qmed cz.1

Problemy z nadgarstkiem to coraz częstsza dolegliwość w dzisiejszych czasach. Siedzenie przed komputerem, nieustanne korzystanie z klawiatury i myszki, a nawet ze smartfona może wywołać cieśń nadgarstka, a także obciążyć kciuk. To niejedyne dolegliwości, które dotyczą dłoni, nadgarstka i przedramienia. Te części naszego ciała często ulegają urazom, a także są atakowane przez różnorodne stany zapalne czy zwyrodnienia. Na szczęście, w Qmed oferujemy szeroki asortyment ortez i stabilizatorów, które skutecznie wesprą proces rehabilitacyjny i zniwelują dolegliwości bólowe.

Ortezy i stabilizatory przedramienia, nadgarstka, palców oraz kciuka pomagają w leczeniu wielu schorzeń i urazów. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto skorzystać z opinii specjalisty. Tylko doświadczony ortopeda lub fizjoterapeuta jest w stanie trafnie zdiagnozować nasze dolegliwości i podjąć decyzję, czy, w danym przypadku, należy zastosować ortezę, a jeśli tak, to jaką.

Stabilizator nadgarstka miękki


To najprostszy stabilizator nadgarstka dostępny w ofercie Qmed. Polecany jest w niewielkich nadwyrężeniach i przeciążeniach. Sprawdzi się także podczas treningów sportowych, jako zabezpieczenie po przebytym urazie.
Posiada on właściwości usztywniające staw, a także łagodzi dolegliwości bólowe. Może być stosowany profilaktycznie, jako zabezpieczenie przed kontuzją oraz podczas powrotu do pełnej sprawności i sposób na wzmocnienie aparatu więzadłowego stawu nadgarstkowego.

Orteza na rękę i przedramię Qmed


To propozycja, która polecana jest do stosowania w różnych schorzeniach nadgarstka takich jak zwyrodnienia, stany zapalne, a także jako zabezpieczenie przed urazami podczas uprawnia sportów. Jest wygodna w noszeniu i łatwa w zakładaniu. Pozwala na swobodne ruchy kciuka. Unieruchamia nadgarstek, ustawiając go w pozycji funkcjonalnej. Wykonanie z pianki, nylonu, poliestru i lycry gwarantuje solidność i wytrzymałość wyrobu.

Orteza na rękę i przedramię długa Manu Universal Long


To profesjonalny stabilizator nadgarstka i przedramienia, który sprawdzi się w leczeniu różnego rodzaju urazów, a także przewlekłej niestabilności nadgarstka i kciuka. Można go stosować w rekonwalescencji po operacji, ale również profilaktycznie podczas treningów sportowych oraz w pracach, gdzie istnieje ryzyko przeciążenia przedramienia.
Orteza cechuje się trwałym i wytrzymałym wykonaniem, a do tego jest lekka i posiada otwartą konstrukcję. Produkt został tak zaprojektowany, że umożliwia stabilizację kciuka oraz unieruchomienie stawu nadgarstkowego. Można go dowolnie dopasować do kształtu ręki. Jest uniwersalny, pasuje zarówno na lewą, jak i prawą dłoń.
To jeszcze nie wszystkie propozycje ortez na przedramię i nadgarstek od Qmed. W poważniejszych dolegliwościach i trudniejszych urazach, trzeba sięgnąć po specjalistyczne akcesoria, które również znajdziecie w ofercie Qmed. Przedstawimy je szczegółowo w kolejnym artykule.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI