Orteza stawu biodrowego – kiedy jest potrzebna?
Ortopedia

Orteza stawu biodrowego – kiedy jest potrzebna?

Urazy stawu biodrowego mogą wystąpić w każdym wieku, najczęściej jednak dotyczą osób starszych, których narząd ruchu nie jest już tak wytrzymały. Ponadto uszkodzenia biodra mogą pojawić się także podczas uprawiania różnego rodzaju sportów lub być wynikiem toczących się procesów zwyrodnieniowych. Sposobów leczenia tego typu uszkodzeń jest wiele. Jednym z nich jest sięgnięcie po ortezę stawu biodrowego. O tym, kiedy jest ona potrzebna, przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Uszkodzenia stawu biodrowego nie należą do najłatwiejszych w rehabilitacji. Szybkość ich gojenia zależy od wielu czynników, przede wszystkim ich intensywności, ale także ogólnej kondycji organizmu pacjenta, jego wieku i występowania ewentualnych chorób towarzyszących. O sposobie leczenia zawsze powinien decydować lekarz ortopeda, który zaleci najlepszą kurację. Może ona obejmować zarówno ćwiczenia rehabilitacyjne, jak i specjalistyczne zabiegi fizjoterapeutyczne. By przynieść pacjentom ulgę w bólu, a także ustabilizować uszkodzony staw, często zaleca się sięgnięcie po ortezę stawu biodrowego.

Orteza stawu biodrowego – kiedy stosować?


Sięgnięcie po ortezę stawu biodrowego zaleca się w przypadku wsparcia procesu leczenia po różnorodnych urazach, a także, by zminimalizować dolegliwości bólowe w przypadku zwyrodnień. Ponadto stabilizator biodra zalecany jest przez ortopedów w ramach rehabilitacji pooperacyjnej złamań międzykrętarzowych, osteotomiach międzykrętarzowych lub po endoprotezoplastyce.
Orteza stawu biodrowego sprawdzi się także jako dodatkowa pomoc w leczeniu zmian przeciążeniowych, zwyrodnieniowych oraz przy przeciwdziałaniu różnego rodzaju bólów okolicy biodra.
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje ortez biodrowych – wersje jedno- i dwustronne. Pierwsze z nich posiadają pas biodrowy z przedłużeniem na jedną nogę, drugi rodzaj zaś wyposażony jest w przedłużenie na obie kończyny. Ponadto tego typu produkty posiadają dodatkowe regulacje pozwalające ustawić kąt zgięcia stawu. Można dobrać rodzaj akcesorium do wymogów danego pacjenta. W przypadku niewielkich urazów orteza stawu biodrowego powinna być bardziej elastyczna i pozwalać na większą swobodę ruchu. Jeśli natomiast staw jest po operacji lub dolegliwości bólowe są znaczne, należy wybrać bardziej zaawansowany stabilizator.

Stabilizatory biodrowe od Qmed!


Jeśli szukasz wysokiej jakości ortez biodrowych, polecamy sprawdzić atrakcyjną ofertę profesjonalnej marki Qmed. Dysponuje ona ortezami o skrupulatnym i precyzyjnym wykonaniu, które sprawdzą się różnorodnych zastosowaniach. Ponadto ich produkty wykonane są z trwałych i wytrzymałych materiałów. Ergonomiczne kształty oraz zróżnicowany wybór rozmiarów pozwalają na dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Stabilizatory biodrowe Qmed znajdziecie w sklepach ze sprzętem medycznym MDH. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych stacjonarnych placówek, gdzie wykwalifikowani specjaliści pomogą w wyborze sprzętu, który najlepiej spełni Wasze wymagania.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI