Orteza na kolano – kiedy warto po nią sięgnąć? Cz.2
Ortopedia

Orteza na kolano – kiedy warto po nią sięgnąć? Cz.2

W ostatnim artykule rozpoczęliśmy temat ortez na kolano. Opisaliśmy też kilka przykładowych modeli. Dziś pragniemy Wam przedstawić bardziej zaawansowane wersje stabilizatorów stawu kolanowego, które sprawdzą się w leczeniu poważnych urazów. Poznajcie propozycje Qmed.

Stabilizator kolana Game Changer


To profesjonalna orteza kolanowa, która sprawdzi się w jednoprzedziałowych zwyrodnieniach stawu, a także jako wsparcie w procesie doleczania po zabiegach chirurgicznych. Stabilizator Game Changer pomaga odciążyć kolano, koryguje jego oś oraz dobrze je stabilizuje. Może być również pomocny w sytuacji, kiedy rozpoczynamy aktywność fizyczną po urazie.
Zaletą oferowanego stabilizatora jest precyzyjne, profesjonalne wykonanie oraz zastosowanie trwałych, przyjaznych skórze tworzyw. Orteza posiada ergonomiczny kształt oraz została tak zaprojektowana, by niwelować ryzyko otarć i dyskomfortu. Specjalistyczna poduszka z silikonem od wewnętrznej strony kolana utrzymuje staw w odpowiedniej osi i zapobiega jego przesuwaniu się do środka. Do tego ortezę łatwo dostosować do rozmiaru nogi.

Orteza stawu kolanowego otwarta Motive


Stabilizator Motive stosowany jest w podostrych i przewlekłych zespołach bólowych kolana, których przyczyną są różnorodne przeciążenia czy mikrourazy. Poleca się go również w przypadku różnorodnych zwyrodnień oraz niestabilności stawu. Sprawdzi się także jako wsparcie w procesie doleczania chorego stawu po operacjach. Ortopedzi często wybierają ten rodzaj ortezy w przypadku urazów, które nie wymagają całkowitego uruchomienia kolana.
Zaletą ortezy na kolano Motive jest jej otwarta forma, dlatego często wybierana jest przez osoby starsze ze względu na łatwość zakładania. Całość produktu wykonana jest z innowacyjnej dzianiny AIR-X, która cechuje się wysoką elastycznością i odpowiednią wentylacją. Dzięki temu model idealnie dostosowuje się do kształtu nogi. Orteza chroni kolano przed przemieszczaniem się oraz zapobiega przeprostom. W sklepie ze sprzętem medycznym MDH znajdziecie szeroki wybór rozmiarów tego stabilizatora.

Orteza KAFO – stabilizacja kolana, kostki i stopy


Orteza KAFO stanowi przykład kompleksowego sprzętu rehabilitacyjnego stosowanego w rozległych urazach. Zapewnią one nie tylko uruchomienie całego stawu kolanowego, ale również stawu skokowego oraz stopy. Po tego rodzaju stabilizator sięga się w przypadku problemów natury neurologicznej lub ortopedycznej. Zazwyczaj zaleca się jego stosowanie w leczeniu pooperacyjnym.
Orteza KAFO kompleksowo stabilizuje niemalże całą nogę. Doskonale zabezpieczy staw kolanowy przed bocznym przesuwaniem dzięki zastosowaniu szyn aluminiowych. Do tego monocentryczny zamek pozwala na ustawienie ograniczenia w kącie zgięcia i wyprostu nogi. Także część stabilizująca stopę i kostkę posiada odpowiednią regulację, by móc dostosować ortezę do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI