Nowoczesne ortezy w ofercie mdh
Ortopedia

Nowoczesne ortezy w ofercie mdh

W bieżącym miesiącu poszerzyliśmy naszą ofertę o trzy rodzaje ortez kończyn dolnych. W naszych zasobach pojawiły się dwie wersje modelu GEN 2 WALKER (ortezy stopowo-goleniowej), standardowa oraz krótka, a także HYBRID NIGHT SPLINT (orteza na opadająca stopę). Uwagę zwraca nie tylko ich nowoczesny design, lecz przede wszystkim wykonanie zgodne z najnowszymi trendami w branży zaopatrzenia ortotycznego, umożliwiające szybszy powrót do pełnej sprawności po różnego rodzaju urazach.

 

Orteza GEN 2 to kolejny w naszej ofercie Walker, a więc but ortopedyczny, spełniający funkcję stabilizatora jednocześnie stopy i goleni. Warto podkreślić, że jest to but pneumatyczny, który dzięki regulacji poziomu napompowania komór powietrznych zapewnia optymalny komfort użytkowania. Jego rama wykonana została z włókna szklanego, wzmocnionego dodatkowo nylonem, który jest również głównym budulcem otwartych komór. Te zaś rozmieszczone są w wykonanej z pianki wkładce. GEN 2 WALKER jest z kolei wolna od mogącego wywoływać reakcję alergiczną lateksu.


Orteza posiada przy tym unikalną podeszwę, która dzięki zachowaniu naturalnego ruchu stopy gwarantuje stabilizację na każdej powierzchni. Walkery mają uniwersalne zastosowanie, wymiennie na prawą i lewą kończynę. Oba modele różnią się wysokością, a co za tym idzie również możliwością zastosowania przy konkretnych uszkodzeniach. O ile wersja krótka posłuży w przypadku urazów tkanek miękkich oraz doleczania stabilnych złamań w okolicy stawu skokowego i stopy, a także przy skręceniach stawu skokowego II i III stopnia, o tyle orteza standardowej wysokości pomoże również na urazy tkanek wokół goleni.


Z kolei orteza HYBRID NIGHT SPLINT stosowana jest w przypadku dolegliwości zwanej opadającą stopą, która może być spowodowana porażeniem mięśni lub uszkodzeniem nerwów. Jednym z głównych elementów zwalczania tego problemu jest właśnie stosowanie specjalnie skonstruowanej ortezy. Rama stabilizatora HYBRID wykonana została z polipropylenu, a wkładka, podobnie jak w przypadku GEN 2, z pianki o otwartych komorach ze szczotkowanego nylonu. Podobieństwem obu typów ortez jest również brak lateksu, a także uniwersalne zastosowanie na obie kończyny.

 

Wsparcie uszkodzonej nogi oraz komfort użytkowania ortezy HYBRID zapewnia unikalny system doboru kąta zgięcia wraz z pasami dociągowymi. Orteza na stopę opadającą stosowana jest w takich przypadkach, jak: zapalenia rozcięgna podeszwowego, porażenia nerwu strzałkowego czy stany pooperacyjne prostowników goleni i stopy.


Zastosowane w najnowszych ortezach materiały i technologie zapewniają ich lekkość oraz komfort użytkowania, a przy tym ich nowoczesny design i kolorystyka (czarno-niebieska) czynią je jednymi z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI