Orteza stopowo-goleniowa AFO-WALKER od Qmedu
Ortopedia

Orteza stopowo-goleniowa AFO-WALKER od Qmedu

W naszej ofercie ortez stopowo-goleniowych pojawiła się ostatnio nowość od Qmedu, AFO-WALKER. Od innych tego rodzaju modeli odróżnia go wysokość, którą można określić jako pośrednią między dwiema wersjami walkerów GEN-2, opisywanymi przez nas przed miesiącem, czyli tzw. 3/4. Bardziej istotne rozwiązanie stanowią jednak zamontowane w niej zegary, umożliwiające regulację kąta zgięcia podeszwowego i grzbietowego. Orteza ta znajduje szerokie zastosowanie w przypadku kontuzji i stanów bólowych stawu skokowego oraz stopy.

 

AFO-WALKER to orteza sztywna i wytrzymała, a przy tym dzięki zastosowanym materiałom zadziwiająco lekka i wygodna. Jej konstrukcja oparta jest na dwóch szynach, które zapewniają doskonałą stabilizację boczną uszkodzonej kończyny. Wnętrze ortezy stanowi miękka wyściółka z dzianiny welurowej podklejana pianką, którą można wypiąć i wyprać. Zapewnia ona tak konieczne przy długotrwałym używaniu wygodę oraz higienę. Indywidualne dopasowanie ortezy jest z kolei możliwe dzięki czterem taśmom dociągowym z twardych rzepów, służących regulacji siły docisku.


Jak już wspomnieliśmy, najnowszy produkt sygnowany logiem Qmed wyposażony został w osłonięty zegar, tym samym gwarantując użytkownikowi możliwość odpowiedniego ustawienia kąta zgięcia stopy w stawie skokowym, zarówno podeszwowego ("w dół"), jak i grzbietowego ("w górę"). Zakres ruchomości może zostać ustawiony między 0 a 70 stopni, skokowo - co 10 stopni. AFO-WALKER jest ortezą uniwersalną, pasującą na obie kończyny. Dla skuteczności rehabilitacji istotnym jest, by dobrać odpowiedni jej rozmiar oraz korzystać z niej zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

Nowy walker od Qmedu ma podobne zastosowanie, co inne tego rodzaju stabilizatory stopowo-goleniowe. Zaleca się więc korzystanie z niego w przypadku złamań i pęknięć kości w obrębie stopy i stawu skokowego, a także przy leczeniu zachowawczym po zabiegach operacyjnych tych okolic. Ponadto jego zastosowania wymagają urazy ścięgna Achillesa, jak również silne skręcenia i zwichnięcia stawu skokowego. Ze względu na regulujące kąt zgięcia zegary orteza AFO-WALKER wykorzystywana jest także wówczas, gdy zachodzi konieczność unieruchomienia stawu skokowego we właściwym zakresie terapeutycznym.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI