Kołnierze ortopedyczne od Qmed – poznaj ofertę!
Ortopedia

Kołnierze ortopedyczne od Qmed – poznaj ofertę!

Kołnierz ortopedyczny to sprzęt, po który sięga się w różnego rodzaju przypadkach. Najczęściej stosowany jest po urazach różnorodnego typu, a także w przypadku przewlekłych bóli czy nadwyrężeń. W ofercie Qmed znajdziecie profesjonalne kołnierze ortopedyczne, które przyspieszą powrót do zdrowia i odciążą odcinek szyjny kręgosłupa. Poznajcie ich zalety!

Kołnierz ortopedyczny powinien być dobierany przez profesjonalnego ortopedę lub fizjoterapeutę, który oceni stan zdrowia pacjenta i na tej podstawie zaleci odpowiedni model. Wyróżnia się bowiem wersje o zróżnicowanym rodzaju usztywnienia, poczynając od kołnierzy bardzo miękkich po zupełnie sztywne. Nie każde schorzenie wymaga całkowitego unieruchomienia szyi, dlatego zanim sięgniecie po kołnierz ortopedyczny, zasięgnijcie porady specjalisty.

Kołnierz NT-BAC typu Schantza


Ten rodzaj kołnierza cechuje się najniższym stopniem usztywnienia i zapewnia względne unieruchomienie odcinka szyjnego. Polecany jest w rehabilitacji niewielkich urazów, a także przy niwelowaniu dolegliwości bólowych będących następstwem artrozy czy dyskopatii. Sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju stłuczeń, stanów zapalanych, przeciążeń czy naderwań, a także w pospolitym kręczu szyi.
Oferowany przez Qmed kołnierz NT-BAC typu Schantza to produkt wysokiej jakości, wykonany z pianki poliuretanowej, która doskonale dostosowuje się do kształtu ciała i gwarantuje wygodę podczas noszenia. Kołnierz zapinany jest na rzep, można dowolnie regulować jego szerokość, dostosowując ją do obwodu szyi. Warto także podkreślić, że wyrób posiada zewnętrzne obszycie o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych.

Kołnierz NT-BAC Plus typu Florida


Kołnierz typu Florida to model półsztywny zapewniający wyższy poziom usztywnienia w porównaniu z poprzednikiem. Sprawdzi się zatem w rehabilitacji poważniejszych urazów takich jak uszkodzenia mięśni, więzadeł, wszelkiego rodzaju dysfunkcji międzykręgowych czy uszkodzeń krążka międzykręgowego.
Wyrób ten również został wykonany z poliuretanu. Do tego wyposażono go w dodatkową wkładkę usztywniającą z polipropylenu. Ten element gwarantuje większe usztywnianie i zapobiega wykonywaniu niewskazanych ruchów.

Podpórka pod potylicę i żuchwę One


W ofercie Qmed znajduje się także podpórka pod potylicę i żuchwę One do zastosowania razem z gorsetem ortopedycznym. Stosowana jest w sytuacjach konieczności unieruchomienia odcinka piersiowego i szyjnego, najczęściej po operacji.
Cechuje się lekką i anatomiczną konstrukcją. Posiada szerokie spektrum regulacji, co umożliwia dostosowanie wymiarów do potrzeb każdego pacjenta. Do wykonania tego produktu użyto trwałych materiałów, co gwarantuje wytrzymałość wyrobu.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI