Jaka jest rola stabilizatora nadgarstka?
Ortopedia

Jaka jest rola stabilizatora nadgarstka?

Urazy nadgarstka zdarzają się bardzo często i to nie tylko sportowcom. Niewiele trzeba, by naruszyć jego strukturę. Niefortunny upadek czy przeciążenie może spowodować bolesny dyskomfort. W takich przypadkach sprawdzają się stabilizatory nadgarstka, które można nosić profilaktycznie lub używać w czasie dochodzenia do zdrowia.

W jakim celu się go stosuje?


Stabilizator nadgarstka to elastyczna opaska, ściągacz czy orteza, zabezpieczające miejsce, które uległo kontuzji. To pomocne akcesorium pomaga we właściwej regeneracji bolącego miejsca.  Działanie stabilizatora opiera się na wywieraniu lekkiego ucisku, równie często także na usztywnieniu nadgarstka i utrzymywaniu go w odpowiedniej pozycji. Dzięki swej specyfice może odciążyć mięśnie i stawy. Stabilizatory są również nieocenioną pomocą dla chorych na artretyzm, a także dla tych, którzy cierpią na zapalenie ścięgien oraz doświadczają przewlekłego i powracającego bólu.
Stabilizator w wielu przypadkach może zastąpić niewygodny gips. Jest to nieocenione w przypadku dochodzenia do zdrowia po zwichnięciu nadgarstka, złamaniu lub naruszenia struktury jego kości.

Co daje stosowanie ortezy nadgarstka?


Działanie stabilizatora nadgarstka po pierwsze usztywnia miejsce, które uległo kontuzji. Bardzo dobrym pomysłem jest używanie go zapobiegawczo, gdy mamy świadomość, że nasz nadgarstek ma skłonność do urazów. Można zakładać go, gdy mamy ochotę pograć w piłkę siatkową czy ręczną. Oprócz tego stabilizator pozwala na zachowanie optymalnej temperatury.
Zastosowanie stabilizatora zmniejsza ból, wynikający z przeciążenia stawu, z powodu zwyrodnień czy innych wstrząsów. Jednak, by służył nam odpowiednio, trzeba sięgnąć po produkt wysokiej jakości. Przez zakupem trzeba zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonany stabilizator. Dobrze, by był wyprodukowany z elastycznego i oddychającego materiału, który będzie pozwalał na wykonywanie codziennych czynności. Ważne jest, by unieruchomienia nadgarstka zapewniało pozycję funkcjonalną. Orteza może też uwzględniać kciuk.

Najnowsze artykuły

NASZE MARKI